Informacja przekazana na e-mail po dzisiejszym spotkaniu

„…Witam koledzy. Dzisiaj o godz.15.00. we Wrocławiu w siedzibie DZPN odbyło się spotkanie Prezesa Padewskiego z przewodniczącymi Kolegiów Sędziów i przewodniczącym KS DZPN w sprawie ekwiwalentów.

Obecni byli:

Andrzej Padewski             Prezes DZPN

Marian Pyzałka                Przewodniczący KS DZPN

Marek Janusz                  Przewodniczacy KS Wrocław

Bogdan Terefelko             Przewodniczący  KS Legnica

Andrzej Domin                 Przewodniczący  KS Jelenia Góra

Przemysław Jankiewicz   Przewodniczący  KS Wałbrzych

Prezes DZPN zaproponował od nowego sezonu 2018/2019 podwyżkę w wysokości 10 zł brutto na każdym poziomie rozgrywkowym, tj. od IV ligi do młodzików dla sędziego i sędziego asystenta.

W następnych sezonach wartość ekwiwalentu ma być podwyższana o wskaźnik inflacji podany przez GUS. Propozycja nie podlegała żadnym negocjacjom. Była wcześniej uzgodniona z prezesami OZPN-ów.

Stanowisko Prezesa Padewskiego jest następujące. Kto nie chce sędziować za te stawki to nie musi, będą w razie braków sędziować sędziowie klubowi. Kto nie chce sędziować w tym sezonie może złożyć licencję, a na nowy sezon nie wykupywać nowej. Na wyższe stawki nie ma jakichkolwiek szans. Decyzja należy do każdego sędziego.

Przewodniczący Wrocławia, Legnicy i Jeleniej Góry nie mówili nic o żadnej akcji protestacyjnej związanej z urlopowaniami w ich okręgach.

Pozdrawiam, Przemek Jankiewicz…”